Звіт про Drupal Сafé #2 у Львові

18.07.2018

21 листопада 2013 року відбулося друге Львівське DrupalCafe. На цей раз зустріч пройшла у креативній антикафешці «Communa», що в самому центрі Львова. Кожен Друпал-учасник мав безпосередній доступ до Інтернет ресурсу, що є не менш важливим для нашої спільноти, адже завдяки цьому всі бажаючі могли одразу переглянути приклади розробок, які розглядалися Доповідачами. Цікавим є той факт, що наше друге DrupalCafe привабило не лише друпалістів, що працюють у провідних IT компаніях і фрілансерів, але й тих, хто краєм вуха десь чув про таку штуку як Drupal, й захотів більш детальніше з ним ознайомитися, що є дуже приємним для нас. Загалом учасників другого львівського DrupalCafe налічувало 28, а це вже на третину більше від нашого DrupalCafe №1. З першою доповіддю виступив Роман Паска компанії “Lemberg Solutions”. Він розповів про “Views: features you might not know”. Наступну доповідь представив Борис Купар(компанія “Symphony Solutions”) та представив свою тему: Drupal from another angle: how to move business logic outside Drupal and do flexible page management. Доповідь викликала масу зацікавлення серед учасників та призвела до жвавих дискусій. Опісля цікавих доповідей розпочалися дружні обговорення питань, з якими найчастіше стикалися учасники спільноти, зокрема про джерела пошуку інформації. Це питання стало одним із ключових, адже кожному хто хоча б трохи бачить себе в Друпалі, доводилося не раз звернутися до пошуковиків за допомогою у тій чи іншій проблемі. Однак, як виявилося не на всі питання може відповісти Google. Саме тому серед присутніх висунулась одноголосна ідея у допомозі один одному. Отже розглядалися наступні питаня:

  1. 1.Як і з ким зв’язуватися, та бути в курсі усіх новин. Розглядалися різні пропозиції, де постити свої замітки, де слідкувати за актуальними новинами, де шукати актуальну інформацію. Розгладалися такі ресурси як Facebook, Google+, Twitter, Vkontakte, Skype і у тому числі drupal.ua. Оскільки до одноголосної думки ми не дійшли, Тарас Круць запропонував голосування, у результаті якого дійшли до висновку, що всю актуальну інформацію потрібно розміщати на офіційному українському сайті спільноти у стрічці lviv (drupal.ua/lviv), та створити скайп чат, який вже працює.
  2. 2. Одне із важливих питань, стояло у пошуках кадрів, яких на даний час відчувається гостра нехвадка у кожній компанії Львова. Пропозиції були різні: шукати за межами Львова і області, навчати студентів, заохочувати вивчати Drupal CMF програмістів іншої сфери. Однією з цікавих думок було проведення Drupal-тренінгів для усіх бажаючих та для студентів.
  3. 3. Останнє питання що розгладалося, як все таки реалізувати висвітлення інформації на drupal.ua. Тому це питання буде більш як пропозиція до адмінів і розробників українського ресурсу. Ресурс доволі не зручний у пошуку і підборі актуальної інформації. Все що кидається в очі так це 4 лінка та «Групи», «Демо», «Ресурси» та «Магазин». Також хотілось би бачити стрічку регіональних новин, як згадувалося у першому питанні drupal.ua/lviv (drupal.ua/kyiv, drupal.ua/kharkiv). У цих стрічках з правого боку користувачі цього регіону, компанії які працюють на цьому ринку, актуальні події, лінки на фото та відео звіти/уроки, а також нові пости які також будуть виводитися і у загальну стрічку. Також багатьому не подобається те що реєструватися потрібно на різних ресурсах, і не завжди охота по новому реєструватися, тим хто зареєстрований на drupal.ru, drupal.org, facebook, та інших подібних сайтах. Тобто, сайт української спільноти потребує серйозної реструктуризації.

Ось, приблизно, так відбулася наша друга зустріч у Львові. Тепер стоїть питання: Чи підтримають інші регіони наші ініціативи, а також хто буде займатися ресурсом, його наповненням, реструктуризацією, та юзабіліті? Які компанії захочуть взяти на себе відповідальність за доробки. Як облегшити реєстрацію користувача якщо він зареєстрований вже на інших ресурсах. Приєднуйтесь, давайте свої пропозиції, створюйте свої ініціативи. Надіємось організатори Друпал кемпіп та лідери інших регіонів нас підтримають, так як це було у Львові – компанії один одного підтримали та допомагають в організації. Фото події: https://plus.google.com/photos/111710726901826758743/albums/5953576435741393665