Зовнішність також важлива

19.07.2018

На лондонському Друпалконі Емма Джей Хогбін буде розповідати про тренди й навчати дизайнерів-почтатківців легко створювати теми в Друпал

Зображення видалено.
У календарі London Drupalcon виступ відомого канадського дизайнера, конструктора сайтів і тем в Друпал, письменниці та громадського діяча Емми Джей Хогбін (Emma Jane Hogbin) заплановано на вівторок 23 серпня. Її вже анонсована в розкладі «Forensic Theming: Key Techniques to Building Effective Drupal Themes» - це, загалом, усе те, про що Емма з таким великим успіхом розповідала нещодавно на чіказькому Друпалконі (США), де її конференцію відвідало понад 600 чоловік. Але в приміщенні лондонської «Арнхем гелері» (Arnhem Gallery) Емма визначить усі нові аспекти цієї теми, які вона встигла розробити вже після Чікаґо. Крім того, конференція Емми на Друпалконі в Лондоні стане ще й попередньою презентацією її нової книги, яка вийде в США у вересні. Відвідувачі презентації в «Арнхем-гелері» зможуть придбати новинку у PDF-форматі, - принаймні, Емма дуже на це сподівається. Напередодні свого виступу на London Drupalcon Емма Джей Хогбін розповіла в бесіді з Drupal.ua і про інші свої надії щодо розробки тем для Друпал, а також про тренди, новини й очікування нових зустрічей на лондонській конференції з колегами з Європи.

- Еммо, як ви вважаєте, чим ваша тема «Forensic Theming: Key Techniques to Building Effective Drupal Themes» може бути особливо корисною для українських розробників? На що ви порадите їм звернути увагу?

- Це значна тема для тих, хто хоче застосовувати дизайни для Drupal без необхідності вивчати весь код від початку до кінця. Я зробила невелике відео про це, яке можна подивитися тут. Там видно, що використовується Firebug, аби розкрити проблеми CSS у темах Drupal.

- Ви прибудете до Лондону з Канади? Як ви збираєтеся проводити час у Лондоні? Із ким ви хочете зустрітися на Друпалконі для ділового спілкування?

- Я зупинюся в лондонському готелі вже 17 серпня. Мені хочеться приїхати в Лондон заздалегідь і звикнути до зміни часових поясів іще до заходу – у протилежному випадку я перед конференцією захворію якимось грипом. Але, сподіваюся, усе пройде добре цього разу! Я з нетерпінням чекаю на зустріч із багатьма новими для мене людьми з Європи й із деякими старими друзями з Америки та Канади. Я сподіваюся щільно поспілкуватися з людьми, які цікавляться темізацією Drupal, а також із тими, хто шукає можливості для навчання – адже в мене є нова навчальна програма, про яку я буду оголошувати на конференції.

- Чим відрізнятиметься виступ на лондонському Друпалконі від вашої відомої презентації на цю тему на Друпалконі в Чікаґо? Що ви казатимете такого, чого ще ніхто ніколи не чув?

- Багато людей намагаються вивчити весь код Drupal, перш ніж почати будувати теми. За застосування ж forensic theming вам не потрібно перед початком роботи все вивчати. Ви лише ізолюєте специфічні елементи, що не працюють, і налагоджуваєте їх. Ви маєте зробити набагато більше, ніж просто схеми. Найголовніше – правильно обирати модель даних для кожного з елементів, які ви хочете відобразити на вашому сайті. Якщо ви обираєте хибний шлях для зберігання даних, то можуть виникнути складнощі зі створенням у Друпал зовнішнього вигляду, якого би вам хотілося для сайту.

- Як ви вважаєте, які можливості містить Друпал для створення тем для веб-сайтів?

- Довгий час Drupal дуже сильно зосереджувався на модулях PHP. Звичайно, розробники так само писали нові коди, але я думаю, що існує реальна потреба дизайнерів і темізаторів у створенні свіжих дизайнів для Drupal. Це насправді складно: придумати дизайн для ситуації, про яку ви не знаєте. Але це, власне, те, що що вам доводиться робити, коли ви створюєте Drupal-теми без орієнтації на конкретний веб-сайт. У нас є багато модулів, на яких ми дуже зосереджені, тому я хочу бачити більше дизайнерів і темізаторів, які б утворювали «дизайнерську нішу» зі своєю специфікою. Я хочу бачити більше дизайнів для продажу, а також для таких сайтів, де стала б у пригоді «зелена» тема (у Канаді Емма представляє «Партію Зелених», у цьому вона пішла за прикладом свого батька – прим. Drupal.ua). Зараз WordPress робить кращі проекти на цей рахунок, і я ревную.

- Які тенденції щодо розвитку роботи з темами Drupal ви можете назвати? Як виглядатимуть нові теми сайтів на Drupal у найближчі роки?

- Я думаю, боротьба буде йти за розуміння того, хто є нашою аудиторією. Раніше Drupal був для веб-розробників і будівників сайтів. Тепер, я думаю, ми побачимо, що деякі люди зосередяться на Drupal для корпоративних сайтів, але я також сподіваюся, що увага акцентуватиметься й на малому бізнесі також. WordPress, до речі, створює надзвичайно зручний продукт під конкретні потреби користувачів. Я з нетерпінням чекаю появи пакетів рішень для зручнішої установки профілів та груп функцій/модулів, які б відповідали запитам користувача.

Зображення видалено.

- Чи будете ви представляти свою нову книгу, що з’явиться у вересні, в Україні? Яким чином будете її презентовувати?

- У моїй новій книзі «Drupal: настанова користувача» розглядаються основи побудови вашого власного сайту в Drupal. На мій погляд, ця книга – передісторія моєї першої роботи «Зовнішній інтерфейс Drupal». Ця книга передбачає, що ви вже знаєте дещо про побудову сайтів. А з «Drupal: настанова користувача» ви можете познайомитися ближче на веб-сайті видавця.

- Чи доводилося вам звертати увагу на теми, створені розробниками Drupal в Україні? Що ви можете відмітити в українських реаліях створення тем для сайтів?

- Я знайома з темами для WordPress від українців більше, ніж із темами для Drupal. Тому я з нетерпінням чекаю на зустріч саме з Drupal-темами від українських розробників.

Текст: Drupal.ua