Збірка — Open Atrium

17.07.2018

Вступ

Друпал вже давно зайняв нішу в розробці сайтів і з плином часу позиції Друпалу тільки зміцнюються. Все більше потужних організацій переводять свої сайти на Друпал, головною особливістю якого серед інших CMS / CMF систем, є гнучкість. Гнучкість Друпала дозволяє зібрати з нього практично будь-який сайт і при цьому завжди залишається можливість подальшого розширення функціоналу.

Наступний виток розвитку Друпал відбувається за допомогою збірок. З кожним днем вимоги до сайтів зростають при цьому велика частина функціоналу на різних сайтах збігається, наприклад, Web 2.0 на даний момент є дефакто стандартом і більшість нових сайтів намагаються дотримуватися цього напрямку.

Складання та налаштування з десятка модулів займає багато часу, тому почали з'являтися збірки. Є збірки для створення і ведення блогів, порталів, інтранет сайти для колективної роботи та інші.
Компанія Development Seed створила свою збірку — Open Atrium. Це універсальне рішення для ведення спільних розробок чи сайту підтримки.

Опис

Open Atrium складається з достатню кількості модулів, крім того Development Seed розробила додатково декілька модулів і нову тему з темізацією багатьох елементів. Окремі модулі розглядати не будемо, але окремі можливості перерахувати необхідно що б скласти повне уявлення про цю систему.

  • Групи — основа всієї системи і інші функції поєднуються в різних групах, що дозволяє створити велику кількість груп з різним набором функцій.
  • Повідомлення — другий важливий компонент системи, за допомогою якого можна підписатися майже на все, що є необхідним для систем такого рівня.
  • Блоги — класичний механізм блогів з тегами, прикріпленими файлами.
  • Календар — дозволяє додавати події як одноденні так і з протяжністю в декілька днів.
  • Документи — розширена версія стандартного модуля «Book» з редакціями, ключовими словами, вкладеннями і можливістю роздруківки.
  • Чат — система чимось схожа на твіттер і дозволяє обмінюється короткими повідомленнями всередині групи.
  • Ведення справ (Case Tracker) — дозволяє в групі організовувати проекти і для кожного проекту є можливість створення завдань і призначати їх певним людям. Також є можливість виставляти пріоритет, для кожного завдання.

Додатково почитати опис системи, подивитися скріншоти та презентації можна на сайті системи.

Підсумок

Open Atrium — гарна система для створення якісного сайту колективних розробок або ком'юніті-сайту.
Система досить добре продумана і темізована, крім цього досить багато дрібниць які подобаються користувачам і адміністраторам системи. Розгортання сайту відбувається за лічені хвилини після чого сайт готовий до роботи.

Розробники розвивають систему і далі, за останні кілька місяців поліпшений інтерфейс і додано багато AJAX-функцій для управління сайтом і окремими групами.

Про систему можна говорити нескінченно, але використовувати її набагато приємно ніж говорити, качаємо, встановлюємо, запитуємо, ділимося враженнями ...