Як винайняти розробника Друпал

18.07.2018

СТАТТЯ СЕТА БРАУНА (SETH BROWN)

Зображення видалено.

Сет Браун, менеджер з розвитку

У своїй ролі менеджера з розвитку Сет Браун координує розвиток Lullabot та консультування, і, як правило, виступає гарантом того, що всі проекти Lullabot працюватимуть без перешкод.

У Сета Брауна – великий бекграунд досвіду роботи в Lullabot. Він почав свою кар’єру написанням різних текстів для журналів випускників коледжу. Це був 1995 рік, і, як представник покоління Х, Сет тоді опікувався створенням веб-сайту коледжу. Він займається побудовою сайтів до сьогодні. Також він був менеджером інтернет-проекту, технічним письменником, редактором - протягом 15 років. До приходу в Lullabot Сет працював у коледжі Колорадо, у коледжі Роллінз, у Асоціації випускників університету Колорадо, Пенн Стейт та Blue Tent Marketing, у компанії з інтернет-маркетингу неподалік від Аспену, штат Колорадо.

У Blue Tent Сет створив веб-відділ з нуля. Коли компанія розширилася з трьох до 30 чоловік, Сет став дизайнером/розробником/менеджером проектів, віце-президентом веб-проектів і партнером Чаі Валлаха (Chai Wallah).У процесі спостереження за проектами Lullabot Сет іще й аналізує бізнес-процеси, збирає вимоги й уносить свій вклад у плани розвитку проектів Lullabot вищого рівня.

Сет живе в провінції Карбондейл у Колорадо, зі своєю дружиною Адріаною й трьома маленькими доньками, яких більше надихає можливість копати грядки, зрошувати поля чи радіти народженню теляти, ніж ті комп’ютерні справи, якими займається їхній батько. Утім, він гордий тим, що може бути для дочок провідником зі скелелазіння та інструктором із катання на сноуборді.

Сет є головою групи користувачів Друпал Західного Колорадо. Він відомий на drupal.org як sethlbrown.

Пошук зірок Друпал

Зображення видалено.
Якщо ви вважаєте, що добру людину відшукати складно, то тим більше спробуйте знайти доброго розробника Друпал! З-поміж досвідчених розробників Друпал є жорстка конкуренція, і задача відстежувати її – це, зазвичай, моя парафія як менеджера з розвитку Lullabot. І, хоча статус компанії Lullabot допомагає залучати талановитих особистостей, все-таки це складний процес. Ось декілька якостей, які я шукаю в розробникові Друпал, і ресурси, котрі я раджу нашим клієнтам, які шукають, як приєднатися до Друпал. Сподіваюся, мої поради стануть у нагоді тим, хто шукає роботу або хоче виділитися з натовпу.

Відокремлюємо зерна від куколю (або Кого інтерв’ювати)

На Lullabot я, зазвичай, у виграшній позиції, оскільки маю довгий пул талановитих претендентів. Це, безперечно, краще, аніж мати проблеми в грі з найму. Але якщо у вас вистачає часу тільки на те, аби подивитися три (добре, чотири) пункти про кожного кандидата? Ось четвірка моїх факторів.

Перший: освіта

Я завжди звертаю увагу на освіту претендента. Спеціаліста з дипломом із програмування з коледжу або університету з доброю репутацією складно кимось замінити. Незважаючи на те, що більшість розробників не бажає витрачати більшу частину свого часу на роздуми про дизайн шаблонів, машинний код або виконання обчислень у бінарній системі, їм усе ж таки доведеться брати до уваги такі речі як ортогональність, розрив зв’язків, принципи об’єктно-орієнтованого програмування та інші, якщо вони збираються дійти рівня інженера-розробника. Досвід може заповнити багато пробілів у всьому цьому для ліберальних гуманітаріїв з-поміж нас (англомовних), але якщо у вашого кандидата все ж наявний ступінь спеціаліста з інформатики та обчислювальної техніки – це великий плюс. А якщо в нього є дві освіти – з образотворчого мистецтва й комп’ютерних наук, припиняйте читати цю публікацію й наймайте його негайно! У кандидата на позицію менеджера з проектів запитуйте відповідний сертифікат або Scrum-сертифікат, а також тонни досвіду для створення його резервної копії.

Другий: досвід

Не існує альтернативи досвіду роботи в Друпал. Я зумів пройти сертифікацію Zend PHP після тижневого курсу: він дав мені стерпні знання PHP, проте не навчив мене основам Друпал. Повірте мені: вам би не захотілося винайняти мене в якості розробника Друпал, коли я тільки-но пройшов Zend PHP сертифікацію! Навіть цілі роки роботи з PHP – це великий досвід, але він не замінює досвіду роботи в Друпал, адже найкращий досвід роботи з Друпал можна придбати, коли розробники беруть участь у житті співтовариства й роблять свій внесок у підтримку коду в проекті Друпал.

Корисно шукати розробників у чергах проблем (Issue queues) на Drupal.org і дискусійних форумах. Якщо дехто веде власні модулі або інші проекти на Drupal.org, ви легко можете подивитися якість його коду, і як він співпрацює з іншими розробниками в співтоваристві, коли виникає проблема. Високий рівень у співтоваристві також означає, що ваш кандидат здатний навчатися й слідувати інструкціям, і хоче краще зрозуміти традиції розробників решти світу Друпал. А це значить, що їхня робота буде стабільнішою й зрозумілішою для розробників Друпал, які прийдуть опісля них.

Наша анкета запитує Certified to Rock бал розробника; цей веб-додаток, який намагається відстежувати кожну активність користувача Drupal.org у чергах проблем, його активність у локальних групах користувачів, тривалість його участі на Drupal.org, і таке інше: це ті речі, на які ми, зазвичай, звертаємо увагу, коли оцінюємо, наскільки претендент зайнятий у Друпал. Хоча це, звісно, не може розповісти нам усе про залучення кандидата до Друпал, прийнятний бал CTR одразу ж дає нам зрозуміти, що він задіяний. За моїм досвідом, показники вищі 2 або 3 – відмінні.
Зображення видалено.
Добрі кандидати – ті, хто працює з Друпал з 4.7 або 5: вони бачили, як різноманітні версії з’являлися та щезали, і тому в них майже немає шансів здивуватися складності великих оновлень Друпал. І, насамкінець, зверніть увагу, чи доводилося їм раніше мати справу з компаніями-веб-розробниками. Кандидати з досвідом роботи в компанії будуть більше знати про просування вірного коду та його впровадження, а також про всі ходи й виходи щодо того, аби послідовно розвивати Друпал.

Третій: навички написання

Чи скаже нам його супроводжувальний лист щось про те, чи добре пише його автор? При оцінюванні PMs це не замінить письмовий зразок, так чи інакше пов’язаний з вимогами – чи то програмним забезпеченням, чи то з концепцією або колекцією історій користувачів. Добре написання повідомляє нам про ясне мислення, а також означає увагу до деталей. Це – відмінна якість програміста й дуже важлива властивість для менеджера проекту або верстальника. Спостереження багатьох помилок у супроводжувальному листі має бути сигналом до негайної дискваліфікації. Я знаю лише одну людину, яка є винятком із цього правила, і він може слугувати прикладом найкращого рішення про прийом на роботу, яке я коли-небудь ухвалював.

Додатковий плюс: відео

Попросіть, нехай і необов’язково, у кандидата попередній відеозапис, який би описував, чому він хоче працювати для вас. Я бачу в цьому відмінний спосіб отримати перше уявлення про те, що подобається вашому кандидатові, а забере це всього лише 2-3 хвилини. Тонни чогось невловимого передаються таким чином, і це – чудовий спосіб, аби побачити, чи володіє ваш кандидат почуттям гумору, творчим підходом до рішення проблем, у даному випадку, проблеми створення відео для своїх потенційних роботодавців. Кандидати, які не бажають виділити час для того, аби надати відео на розгляд, можуть не бути відданими чи зацікавленими в даній позиції.

Замало зерна?

Але якщо ваша проблема – недостатня кількість кандидатів? Багато наших клієнтів запитують у нас про те, яким чином ми допомагатимемо їм привертати увагу кваліфікованих працівників для реалізації їхніх проектів. На додаток до звичайних сітьових порад на Drupal.org є декілька корисних інструментів.

Списки наявних талантів

Зображення видалено.
Хостинг і професійні послуги. Це спеціалізований розділ інструкції – перелік персоналій та компаній, та їхній ступінь задіяності в розвитку проекту Друпал. Такі люди є схильними до того, аби бути серед найкращих, але також і в числі досить дорогих. Це – не місце для пошуку постійної, штатної роботи. Але докладніше про це – пізніше.
Зображення видалено.
Наявний робочий список. Більш відкритий список, таблиця з іменами всіх спеціалістів Друпал, які оголосили про свою готовність винайнятися на роботу. Перелічені області кваліфікації, разом із доступністю і типами проектів, за якими вони спеціалізуються. Це добрий спосіб знайти роботу для розробників у короткостроковий проект, але не найкраще місце для пошуку штатних спеціалістів.
Зображення видалено.
Якщо ви хочете дізнатися, чи є доступною якась персона, – наприклад, потребуєте виправлення певних помилок у конкретному модулі, і, природно, хочете найняти розробника модулю, який би про нього потурбувався, - подивіться на сторінках профілів розробників на Drupal.org посилання «Надаю послуги, пов’язані з Друпал» ("I provide Drupal-related services"). Якщо таке є, ви можете клікнути кнопку «Контакт» в їхньому профілі, аби відправити їм пропозицію. Список усіх користувачів, що позиціонують себе як ті, хто надає послуги, пов’язані з Друпал, наявні за посиланням http://drupal.org/profile/drupal-services. (У момент створення цієї статі у ньому є більше ніж 4,600 профілів).
Зображення видалено.
Список розсилки консультування по Друпал. Цей список призначений для фрілансерів Друпал і магазинів для обміну один з одним найкращими практичними рекомендаціями. Іноді також і заявки на комерційну пропозицію (RFP) розміщують прямо тут.
Зображення видалено.
IRC Друпал консалтинг на irc.freenode.net – це, якщо ви хочете винайняти когось, хто буває он-лайн о 4 ранку в суботу. Є тенденція до заповнення цього каналу розробниками-фрілансерами й представниками магазинів Друпал, які можуть спілкуватися з вами щодо вашого проекту в реальному часі.

Місця для розміщення ваших вакансій

Якщо ви розшукуєте спеціаліста на повний день, аби заповнити цю позицію, ви маєте опублікувати список робочих місць. У той час як постінг в інтернеті на великих «дошках об’яв», таких як Dice, LinkedIn та інші, які можуть стати в нагоді, своя власна «дошка об’яв» про роботу на Drupal.org – це відмінний спосіб достукатися до цільової аудиторії професіоналів Друпал.

На Drupal.org є два місця, де може розміщуватися інформація про роботу:
Зображення видалено.
Форум платних сервісів. Тип постигну, що підходить для об’яв про невеликі, короткотермінові роботи, чи навіть для таких, як «$50, якщо ви зможете виправити цю помилку». Проте й формальніші пости об’яв про роботу також можуть бути там переліковані.
Зображення видалено.
Списки вакансій Groups.drupal.org. Призначені для більш формальних відкритих вакансій, і, зазвичай, бувають закріплені за певним географічним регіоном. Ви можете ввести тут конкретизовану інформацію про роботу – наприклад, повний або неповний робочий день, і чи можливо працювати дистанційно.

В обох випадках вам знадобиться акаунт на Drupal.org, щоб додавати пости. Є також певні корисні речі про те, як створити опис роботи, у інструкції Drupal.org.

Публікація списку вакансій на Форумі платних послуг

1. Перейдіть на форум платних послуг.
2. Вгорі натисніть кнопку «Створити нову тему форуму».
3. Заповніть поле «Тема» (наприклад: «Компанія XYZ шукає верстальника Drupal») і поле «Тіло» ("Body") – опис роботи. Інші поля можете проігнорувати. Коли закінчите, натисніть унизу кнопку «Зберегти».

Опублікувати завдання в groups.drupal.org:

1. Введіть у браузері http://groups.drupal.org/groups, аби знайти групу в вашому регіоні. Наприклад: Портленд, Орегон, або Західний Колорадо.
2. Натисніть кнопку «Приєднатися» в правому верхньому кутку блоку. Натисніть кнопку «Приєднатися» у вікні підтвердження. Повторіть цю процедуру для кожної групи, у якій ви хотіли б розмістити завдання. Переконайтеся, що не публікуєте об’яви про робочі місця більше ніж у 4 групах!
3. Тепер у правому верхньому кутку блоку натисніть кнопку «Створити проект».
4. Заповніть, як слід, наступні поля. Ви можете ігнорувати поле «Теги по всьому сайту» ("Sitewide tags"). У полі «Аудиторії» ви можете використовувати control (або command на комп’ютері Mac) + клікніть вибір кількох груп (multiple groups) для кросс-постингу.
5. Після підтвердження вакансія має виглядати як у локальній групі (групах), наприклад: http://groups.drupal.org/portland, а також як у основних списках вакансій на сторінці http://groups.drupal.org/jobs.

У вашій об’яві про роботу попросіть кандидатів указувати їхній показник CTR та надати вам посилання на їхні профілі на Drupal.org. Це допоможе відсіяти людей, які не читали ваш перелік, і також це може бути дуже корисним задля того, аби переконатися, що те, що вони повідомляють у супроводжувальних листах, відповідає дійсності. Кандидати, в яких немає акаунта на Drupal.org чи CTR, усе ж можуть бути запрошені на роботу через багатий досвід розвитку на Друпал, але вам доведеться зробити багато чого на етапі перевірки їхніх навичок.

Оцінювання потенційних кандидатів

Я вже зазначив раніше значущість залученості до співтовариства, але потрібно ще заглибитися в це, аби пояснити, як знайти корисну інформацію про кандидата, яка базується на його контактах із співтовариством. Навіть якщо в нього показник rockstar по CTR, вам хочеться з’ясувати, чому.

Те, що призначене для пошуку в профілі користувача Drupal.org, включає в себе:

загальну інформацію

Найпростіший показник – наскільки довго дехто вже є членом співтовариства Друпал: Drupal.org відмічає це автоматично. Користувачі також можуть заповнити свою власну біографію з інформацією про свій рівень, про те, чи здійснюють вони підтримку користувачів або написання автоматизованих тестів, які Друпалкони вони відвідали, і таке інше. Профіль із великою кількістю таких показників може означати, що у користувача є чималий досвід роботи в проекті, але може означати й те, що він прочитав цю статтю й відмітив купу чекбоксів, аби краще себе подати! Завжди робіть ретельні дослідження, такі, як…

перегляд активності їхніх сайтів

Кожний пост або комент, що опублікований користувачем на Drupal.org, виявляється відміченим на його сторінці відміток ("Track" page), наприклад http://drupal.org/user/26979/track.
Опісля виконання перевірки деяких, ви можете відчути щось, що стосується кандидата:

Чи він видається обізнаним та турботливим? Із плином часу добрі розробники Друпал помагатимуть іншим на додаток до пошуку рішень своїх власних проблем. Це означає, що вони розуміють, чим займаються, і в них – більше шансів отримати допомогу від інших, коли вона буде їм потрібна.

Чи добре вони працюють із іншими? Чи ввічливі вони, товариські, чи відкликаються на прохання? Чи вони кажуть негативне й опиняються втягнутими в конфлікт?

Чи вони постійно активні? Чи був їх пост 2 роки тому, чи 2 дня тому?

Який їхній кругозір щодо Друпал? Чи беруть вони участь у декількох проектах, чи сидять у своєму кутку?

Якщо ви бачите багато закладок у чиєму-то списку активності, можливо, вони працюють у команді документації. Якщо ви бачите багато питань щодо проекту - вони беруть участь у пошуку й визначенні помилок, або в пропозиціях і розвиткові нових функцій.

Якщо ви бачите багато закладок у чиєму-то списку активності, можливо, вони працюють у команді документації. Якщо ви бачите багато питань щодо проекту - вони беруть участь у пошуку й визначенні помилок, або в пропозиціях і розвиткові нових функцій.
Якщо ви на сторінці нічого не бачите, або менш ніж два результати на сторінку, вважайте це червоним прапорцем. Це значить, що вони не бували тут давно, або не прижилися в співтоваристві. Люди без профілів на Drupal.org у меншій мірі інтегровані в неосяжний світ Друпал, можливо, не так добре розбираються в найкращих практичних наробітках, і матимуть менше налагоджених зв’язків у співтоваристві Друпал, до якого могли б звернутися, якщо виникнуть проблеми. Як ми відмічали раніше, винятки є завжди: блискучі розробники, що працюють у тіні, поза співтовариством, але вам доведеться багато чого пройти, перевіряючи їхні навички.

огляд їхнього коду

У кожному профілі користувача на Drupal.org відображається список проектів, до яких користувач має доступ, - скільки коду вони додали. Переходячи за посиланнями на особисті проекти, ви можете отримати уяву про те, як вони працюють. Якщо ви захочете перевірити Earl Miles, наприклад, або таємничого користувача 26979, вам доведеться перейти на домашню сторінку перегляду проектів (Views project home page) і натиснути на Перегляд репозиторію (Repository viewer). Прокрутіть униз, до розділу "Heads", відмітьте версію (7.x-3.x – найновіша на даний момент), і натисніть мініатюрне посилання "tree". І ось! Миттєвий аналіз коду!

Навіть якщо у вас не виходить одразу зрозуміти всі складнощі коду, чи узагалі в його формі відчувається системність, погодженість? Чи він добре оформлений? Чи ви можете прочитати коментарі, і чи зрозуміло вам, що тут відбувається? Наступна опція – щоб найти приєднання до Стандартів коду Друпал (Drupal's coding standards); це – вказівка на увагу до деталей і розуміння угод про розвиток співтовариства.

Drupal.org також додає зручний таб "track code", такий як на http://drupal.org/user/26979/track/code, до профілю користувача. Там ви можете знайти дії будь-кого у всіх його проектах, аби побачити, який код відмічався протягом тривалого часу.

Висновок

Певно, що є безліч засобів винайнятися на роботу, окрім гідного опису робіт та відмітки декількох чекбоксів у профілі. Сподіваємося, що поради й прийоми, наведені в даній статті, допоможуть покращити ваші HR-процеси й спіймати доброго професіонала Друпал. Якщо ви в даний момент шукаєте роботу, сподіваємось, що поради з цієї публікації підкажуть вам, де рекламувати свою готовність, як показати свою обізнаність з Друпал таким чином, щоб виглядати найкраще на тлі усього співтовариства, і як показати потенційним роботодавцям, що ви знаєте, чого ви хочете.

У мене алергія на пшеницю!

Це посилання також корисне, якщо ви хочете з посмішкою розповісти про ваші пошуки. Але це не є PG-рейтингом.

Висловлюю подяку Енджі Байрон (webchick), яка раніше працювала в Lullabot, за великий внесок у дослідження й написання робіт з цієї тематики.