Моя історія

16.07.2018

Тобі подобається друпал, але твій досвід роботи з друпал невеликий? Ти шукаєш роботу, але в своїх вакансіях роботодавці вимагають досвід роботи в 2-3 роки мінімум?
Не опускай руки, ти можеш влаштуватись на добру роботу, якщо ти цього щиро бажаєш. Але як?

Зображення видалено.

В нашій друпал-спільноті існує дефіцит кадрів. Справжнього професіонала важко знайти. І є, напевно, єдиний спосіб виправити цю ситуацію - залучати до друпал-спільноти якомога більше людей з надією у те, що кількість з часом перейде у якість.

Для того, щоб надихнути новачків, на drupal.ua була створена група "Як drupal змінив моє життя". Ми сподіваємось, що матьорі друпалери не залишаться байдужими і внесуть свій внесок у розвиток спільноти, в його збільшення. Адже кому як не Вам потрібні професіонали.

Ну що ж, група створена, потрібно з чогось почати. Почну зі своєї історії.

Мене звати Віталій Степанюк. Я працюю в компанії ShvetsGroup менеджером проекту Drupal.ua. Далі я розкажу історію, як за нетривалий проміжок часу моє життя корінним чином змінилося на краще.

Тут не буде чарівної таблетки - якщо ти в розумі, то знаєш, що такої таблетки не існує. Не буде тут 5/10/12 кроків як стати щасливим лежачи на дивані. В кожного свій шлях, єдиний та неповторний. Нікому і ніколи не вдастся в точності відтворити шлях іншої людини. Але чекпоінти можуть бути однакові. Сподіваюсь моя розповідь дасть тобі інформацію для роздумів і допоможе тобі повірити у себе та розпочати будувати своє життя, в тому числі з допомогою такого інструменту як Drupal (ну як на цьому сайті без нього?).

Ще три роки тому я не знав про веб-програмування нічого, і все що в мене було, так це неулюблена робота (я програмував на 1с), ідея в голові та іскра в очах.

Я задумав реалізувати один функціонал у вигляді сайту. Весь мій досвід у веб-розробці вимірювався декількома html-сторінками та власним блогом у wordpress. Я усвідомлював, що задумане мною вордпресом не вирішити, а перекваліфіковуватись у php-програміста часу не вистачало.

Я розпочав шукати cms-ки, які б були здатні задовільнити мої потреби. На друпал я наштовхнувся досить швидко (на той час 5-та версія). Встановив, подивився, нічого не зрозумів, закинув... Почав шукати інше...

В цей час моя ідея поступово перетворилась зі звичайної у нав'язливу. Я розумів, що мене не "відпустить", поки я їй не дам життя. Після ще одного періоду досліджень cms, я визначився: все ж таки друпал, все ж таки мені доведеться його освоїти. На той час мені здалось, що саме з допомогою друпал, з мінімальними знаннями php, мені вдасться реалізувати задумане.

Скрипів, пихтів - щось "наклікав". Мушу зізнатися, що через відсутність деякого функціоналу у вигляді модулів, мені доводилось частково врізати задуманий функціонал, частково змінювати концепцію проекту.

Проект зажив своїм життям. Я був задоволений, що мені в тій чи іншій мірі вдалось реалізувати задумане.

Родичі та знайомі пронюхали, що я ніби то вмію робити сайти. Попросили зробити раз - зробив. Зробив другий. Трохи набив руку у "наклікуванні" нескладних сайтів на друпал.

Восени 2008 року я був скорочений, роботу шукати не поспішав, так як свято вірив у те, що самотужки зможу нагребти мільярди грошей. Почав фрілансити. Зробив ще декілька проектів, обмежуючись налаштуванням потрібних модулів. Але писати код - не писав (окрім html та css).

Свої послуги продавав я погано, відповідно омріяні мільярди пройшли повз мене. Так, у 2010 році був вимушений шукати роботу. Позиціонувати себе як 1с-програміст я вже не хотів (ну страшенно розлюбив я цю справу, хоча знав, що проблем з працевлаштуванням не виникне), а для веб-розробника моїх скілів об"єктивно було недостатньо. До того ж, мені ніколи не доводилось писати резюме, так як на всі попередні роботи я влаштовувався по рекомендації. Також було присутнє відчуття, що за своє резюме мене однозначно поб"ють.

Тут на думку приходить старий анекдот

Один мужик багато років молився Богу, і все про одне - хотів виграти в лотерею.
- Господи, - казав він, - ну чому мій сусід вигравав у лотерею, кум вигравав, а я стільки років тобі молюся, і ніяк не можу виграти.
Бог не витримав, та пролунав голос з небес:
- Я з радістю допоможу тобі. Але ти хоча б раз купи лотерейний квиток!

Коли знаходишся на самісінькому дні, в тебе немає варіантів крім підніматися вгору. Тому я відкинув всі забобони та придбав свій лотерейний квиток - я написав резюме.

Щоб не виглядати повним ідіотом на співбесіді, в резюме я намагався писати лише правду, без прикрас. І ще зробив одну важливу річ: у цьому резюме я спозиціонував себе як друпал-розробник.

Мене запросила на співбесіду одна контора, я їм підійшов. Але майже одночасно мені запропонували значно цікавішу (у всіх відношеннях) роботу і на цю пропозицію я не міг не відгукнутись. Це була компанія ShvetsGroup.

Якщо бути відвертим, я можу сміливо стверджувати - з моїм рівнем знань друпал та php, факт того, що мене прийняли на роботу, можна назвати фантастикою. Але видно є ще інші сили, невидимі - бажання та рішучість. Вважаю, що саме вони допомогли мені змінити моє життя на краще.

Чого і тобі бажаю

Наснаги