Огляд модулів для SEO

Будь-який сайт крім наявності красивої теми, купи функцій і корисної інформації також повинен бути підготовлений для оптимізації в пошукових системах.

Для СЕО важливо все і якість виконання теми, відповідність стандартам при верстці, грамотність написання статей — цей список можна продовжувати дуже довго, кожна дрібниця може підняти ваш сайт в топі або навпаки понизити у видачі результатів і навіть довести до бана.

Цією заміткою спробуємо описати найбільш часто використовувані (або навіть необхідні) модулі для оптимізація сайту. Кожен модуль може по різному впливати на різні пошуковики, деякі пошуковики ігнорують мета теги, для інших це дуже важлива інформація, яка характеризує сторінку, тому в статті фігурують такі поняття як «пошуковики люблять» або «не люблять».

Розглянути всі модулі за раз не вийде, тому стаття весь час буде розширюватися і доповнюватися, тому що таких модулів дуже багато.

PS: перераховані модулі не є необхідними для 100% сайтів повним набором, тому після прочитання вибирайте з розумом і тільки те що потрібно саме вам.

Path

Стандартний модуль, який дозволяє вводити ЧПУ (людино зрозумілий УРЛ), все просто. Пошуковики більше люблять http://ваш_сайт/about ніж http://ваш_сайт/node/335, тому потрібно почати з того що активувати цей модуль і вводити в адресний рядок або англійську або латиницею українську назву сторінки. Дозволені символи: a-z1-0_ і ніякі більше.

Pathauto

http://drupal.org/project/pathauto
Додаток до стандартного модулю Path, яке автоматично заповнює УРЛ, наприклад, на українську назву ноди набрану латиницею. Також можна змінити шлях для словників і термінів таксономії.

Nodewords

http://drupal.org/project/nodewords
Необхідний модуль для більшості сайтів, дозволяє доповнити сторінку мета тегами. Пропонує дуже широкі налаштування від ключових слів до автора і видавця, але нас в першу чергу цікавлять:
Ключові слова — (keywords) для сайту в цілому і на кожній сторінці;
Опис — (description) для сайту в цілому і кожної сторінки;
Координати — (Location coordinates (latitude, longitude)) для сайту в цілому, наприклад для електронного магазину дуже важливо щоб покупці були з одного регіону з продавцем.

XML sitemap

http://drupal.org/project/xmlsitemap
Автоматично створює карту сайту, яка відповідає специфікації sitemaps.org і також автоматично відправляє дані про нові матеріали чи коментарі, в такі пошукові Ask.com, Google, Moreover.com, Bing (formerly Live Search), Yahoo!, Настройку відправки карти сайту можна набудувати по крону.
Подивитися на карту можна за адресою http://ваш_сайт/sitemap.xml цей же адресу ви повинні передавати пошуковим системам при реєстрації сайту, тим самим весь ваш сайт будуть проіндексовані за раз і саме так як потрібно вам (з пріоритетом матеріалів за типами, коментарям і іншими показниками важливості).

Page Title

http://drupal.org/project/page_title
Дозволяє вказувати заголовок відмінний від назви ноди для кожної сторінки.

Nodewords Page Title

http://drupal.org/project/nodewords_pagetitle
З'являється можливість вказати заголовок у мета тегах відмінний від заголовка сторінки.

Path redirect

http://drupal.org/project/path_redirect
Модуль необхідну якщо на вашому сайті змінилися УРЛи, наприклад, при переході з самописної системи на Друпал. Завдання модуля зробити коректний редірект зі старої адреси сторінки на нову, це дуже корисно як для пошуковика, так і для користувача, який побачить потрібну сторінку замість помилки 404 — сторінка не знайдена.

Global Redirect

http://drupal.org/project/globalredirect
Модуль дозволяє позбутися від дублів УРЛов. Наприклад, при завданні на сторінці «Про нас» УРЛа — about, ця сторінка доступна за адресами http://ваш_сайт/node/335 і http://ваш_сайт/about, що викликає плутанину у користувачів і погіршує думку пошукача про ваш сайт , при активації цього модуля буде доступно тільки http://ваш_сайт/about, а зі сторінки http://ваш_сайт/node/335 буде проведений автоматичний редирект.

Коментарів:

9

Коментувати

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб додати коментар

Коментарі

Є різниця між http:\\ваш_сайт\node\335 і http://ваш_сайт/node/335 ?
Якщо ви все ж таки побачили різницю - виправте помилки.

виправив, дякую

Підкажіть де можна прочитати чи ви самі поясніть в чому різниця між http://ваш_сайт/node/335 і http://ваш_сайт/about. Я користуюся http://ваш_сайт/node/335, сайт нормально індексується.

багато літератури з СЕО-оптимізації, хоча конкретних книг назвати не можу (давно читав)
Відразу скажу що в СЕО різні прийоми діють тільки на деякі пошуковики, тому красиві урл не піднімуть ваш сайт в індексі зі 158 сторінки на першу, але внесуть свою лепту в цю справу.

це називається человекопонятний УРЛ (ЧПУ)
Ньюнсов дуже багато і всі відразу складно описати. якщо говорити конкретно про пошукових системах, то якщо "правильно" співпаде: текст заголовок сторінки мета-теги ЧПУ, то така сторінка буде в топі пошукача. Якщо співпаде все те саме, тільки без ЧПУ, то цей результат буде нижче

Крім того СЕО на увазі розкрутку для людей (а не тільки для пошуковиків)
вам легше запам'ятати http://левий_сайт/node/335 або http:/левий_сайт/абот і крім запам'ятовування, ваш мозок легше засвоїть саме останній варіант

....засвоїть останній варіант це так, скинь якусь інфу де можна прочитати про це сео детальніше, ато кругом одна водичка лиється, толком ніде неможу знайти нормальної інфи

найпростіше рішення лікбезу друпалера по сео - це книга drupalseobook.com.

правда треба знати інгліш.

Дякую!!! Дуже корисна стаття! Мене цікавить питання по Pathauto:
До установки цього модуля в мене на сайті вже було декілька нод типу storry і меню, на основі таксономії (taxonomн_menu не використовував) з перейменуванням URL для storry проблем не було, але як перейменувати URL меню? Зараз в мене це виглядає так http://localhost/МІЙ_САЙТ/taxonomy/term/5 на сторінці "Синоніми URL" Ці URL в мене невідображаються.

а якщо редагувати ці статті

Ну так URL статтів я поміняв, я не можу поміняти URL Словника і термінів таксономії (тобто URL Розділів меню)